Content marketing na Eshope

Nikto na webe nič nečíta je treba opraviť na Niekto na webe niekedy nič nečíta.

Texty ľudia čítajú. No fakt. Nečítajú ich iba v niektorých fázach svojho nákupného zúženia.

Vnímanie a pocity

Mýtus je dávno vyvrátený. Vnímanie nie je možné oddeliť od pocitov. Pocity je možné ovplyvniť. Content marketing sa hlási k slovu.

Content marketing je v podstate obsah, ktorý predáva. Obsah rozumej všetko: Nadpisy, popisy, špecifikácie, kvalitné fotky, balenia, piktogramy, certifikáty, vídeá, prezentácie, referencie, skrátka všetko, čo ako obsah pomáha predajom.

Content marketingu pre Eshopy

Content marketing na eshope je taký obsah, ktorý odbúrava nákupné bariéry (obavy, ktoré pred kúpou znáša takmer každý produkt – čo sa môže pokaziť? Čo sa stane ak toto? Nemal by som kúpiť radšej tamto?) a naopak stimuluje nákupné úmysly až do úspešnej konverzie. (podpora predaja, kvalitný servis, benefity pri kúpe, členské programy, prestíž značky, akcie a zľavy atď.)

Myslite na návštevníkov, ktorí sú v rôznych nákupných fázach.

Základné fázy návštevníkov:

  1. Na základe rôznych faktorov, skúseností a životných udalostí, technických pokrokov atď. zistili, že niečo, čo doposiaľ nepotrebovali, už potrebujú. Rodí sa ich potreba.
  2. Ešte nevedia aký produkt presne potrebujú, ale vedia, akú potrebu chcú naplniť
  3. Vedia, čo potrebujú, ale majú viac alternatív na výber a potrebujú si správne vybrať
  4. Vedia presne, ktorý produkt by potrebovali, ale nevedia, kde ho nakúpiť najvýhodnejšie
  5. Vedia, kde nakúpiť najvýhodnejšie, ale opäť majú niekoľko alternatív na výber - niekto skrátka stále dáva niečo navyše (poznámka: nemusí ísť o zľavu.)
  6. Nakúpia, avšak získajú skúsenosť s Vašim obchodom. Nakúpia aj nabudúce?

Váš marketing z pohľadu dlhodobej hodnoty zákazníka z ďaleká nekončí. Produkt musí prísť. Načas. Nepoškodený. Pridáte darček? Aj maličkosť poteší. Napr. poukaz na ďalší nákup samozrejme v hodnote X a platnosťou Y. atď atď. Ako dáte zákazníkom najavo, že si ich vážite aj po nákupe?

Decor image